Kõrge kvaliteediga saksa metallikunst – „Sätendavad ideed“, mis on valmistatud Saksamaal.
1955 aastal Saksamaa linnakeses nimega Schawäbisch Gemünd loodud firma Martin Schmidt OHG toodab sadu aastaid vanade teadmiste põhjal kvaliteetset ning ainulaadset metallkunsti (terasspiraalid, kuusekaunistused, jõuludekoratsioonid) ning ka hõbedatolmu baasil toodetud äärmiselt kvaliteetseid kristalle.
Martin Schmidt’i toodetud kunsti näol saate enda koju ainulaadse kujunduselemendi, mis lisaks silmailule pakub boonusena ka rahustavat ning puhastavat toimet. Ainuüksi lummavalt pöörleva spiraali või uskumatult kaunilt helkleva kristalli vaatlemine aitab lõõgastuda ning mõtted puhtamaks saada.
Ajalugu
Martin Schmidt’i töökodades valmistatakse vanal traditsioonilisel käsitööviisil messingist mitmesuguseid vorme ning tooteid. Taoliste messingist ornamentide ajalugu on tihedalt seotud „kulla- ja hõbedalinnana“ tuntud Schawäbisch Gemünd linnakesega, kus keskajal ehteid valmistati. 1740. aastal oli selles linnas teadaolevalt 250 ehtemeistrit. Tol ajal soovisid hõbe- ja kullassepad väiksema sissetulekuga inimestele jõulukinke valmistada. Messing ja lehtsaag olid kättesaadavad, nii tuldigi ideele hakata valmistama messingornamente.
Kingisaajad olid vaimustatud ning see muutus aastate jooksul traditsiooniks, mis sai aluseks ka 1955. aastal Martin Schmidti poolt asutatud firmale, kus pika ajalooga käsitöökunsti valmistamisoskus on juba kolmandat põlve edasi kandunud. Algselt lõigati ornamendid käsitsi messingplaatidest välja, seejärel poleeriti ning lakiti. Vahepeal jõudis aga tehnoloogia ka nendesse töökodadesse ning täna ornamendid pressitakse või lõigatakse laseriga plaatidest välja ning seejärel kullatakse.
Praeguseks on firma tootnud üle 1000 erineva vormi alustades lihtsast tähest ning lõpetades mitmeosaliste jõulukaunistustega nagu näiteks aknamotiivid. Igal aastal luuakse uus jõulumärk, mis kogujate seas (eriti USA-st) aina suuremat populaarsust kogub. 90-ndate aastate algul hakkati messingtooteid ka roostevabast terasest valmistama. Selle tulemuseks on Martin Schmidt’i kuulsad kõrgläikega terasspiraalid.